Warsaw Modern Duo istnieje od ponad dziesięciu lat. Zespół tworzą absolwentki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, które obecnie są związane z najważniejszymi instytucjami muzycznymi w Polsce.

Krystyna Sakowska jest pierwszą klarnecistką i bas klarnecistką w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Joanna Opalińska jest pianistką i wykładowcą na Wydziale Instrumentalnym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Największą inspiracją duetu jest muzyka unikalna, wyjątkowa, ciekawa brzmieniowo, pozwalająca artystkom na zaprezentowanie jej walorów artystycznych, barw i nastrojów. Stąd też w repertuarze Warsaw Modern Duo znajduje się wiele kompozycji muzyki współczesnej. Jednocześnie artystki chętnie wykonują dzieła typowo klasyczne oraz utwory mniej znane lub zapomniane.

Oprócz koncertów, zespół ma na swoim koncie sukcesy artystyczne. Zdobył m.in. II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzyki Francuskiej w Łodzi oraz nagrodę JM Rektora tamtejszej Akademii Muzycznej. Jest też laureatem III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.